1. a 2. třída v knihovně

01.10.2020 08:29

V úterý 29. 9. vyrazili prvňáčci a jejich starší kamarádi druháčci, vybaveni kšiltovkami s logem naší školy a batůžky se proviantem od maminek, na návštěvu Knihovny Anny Šperkové do Bučovic.  Čekalo je poutavé povídání paní knihovnice Sehnalíkové o knížkách a časopisech pro děti, četba humorných ukázek a také čtenářské kvízy a pohádkové hádanky, při kterých žáčci prokázali výborné znalosti. Jejich aktivitu a šikovnost odměnila paní knihovnice tím, že je nechala „prošmejdit“ celé dětské oddělení, vzít do ruky a prohlédnout každou knihu či časopis, který je zaujal. Seznámila je také se systémem, jakým jsou knihy rozděleny a řazeny a jak v knihovně hledat.

Věřme, že zrovna na této besedě se zrodila spousta nových zapálených čtenářů a návštěvníků knihovny.

Po svačince na náměstí jsme zašli k zámku. Lákalo nás bludiště zámeckého parku. Díky oranžovým kšiltovkám měly paní učitelky přehled o každém školáčkovi, nikdo se v bludišti neztratil a všichni jsme se spokojeně vrátili do školy.

M. Čepánová + R. Pogšteflová

Fotogalerie: 1. a 2. třída v knihovně