Hygienická opatření

05.03.2020 14:09

Vážení rodiče,

jistě jste v médiích zaregistrovali informace o šíření virových onemocnění. Rád bych Vás informoval o přijatých opatřeních v naší škole a požádal Vás o spolupráci.

Ve škole byla navíc přijata tato opatření:

• desinfekce povrchů lavic, klik, zábradlí a dalšího každý den
  • zvýšený dohled vyučujících nad mytím rukou dětí
  • do tříd, ve kterých nemají děti svoje ručníky, byly objednány jednorázové utěrky
  • byly objednány desinfekční gely – ale zatím jsou vyprodány, čekáme na dodání

Bohužel se v tomto týdnu ve škole objevilo hned několik případů, kdy rodiče poslali do školy dítě, které nebylo zdravé a mohlo nakazit ostatní děti. Žádám Vás, abyste v případě, že se u dítěte projeví některé z těchto příznaků:

• zvýšená teplota
  • hluboký kašel
  • zvracení
  • průjmy

navštívili lékaře a dítě ponechali do uzdravení doma, aby nedošlo ke zbytečnému rozšiřování.

Nechci se podílet na vytváření paniky či nervózní atmosféry, která ve společnosti v tomto panuje, nicméně preventivní opatření jsou potřebná. Děkuji za spolupráci a věřím, že se nám společnými silami podaří toto období ve zdraví zvládnout.

Jakub Vaštík