Pasování předškoláků na školáky

23.06.2020 12:59

Měsíc červen byl v naší mateřské školce ve znamení našich nejstarších dětí. Předškoláci se pilně snažili dohnat zameškané úkoly a pracovní sešity, které během měsíců uzavření školky ležely ladem. Společnými silami jsme vytvořili tablo předškoláků, které si děti zanesly vystavit před obchod v Bohdalicích. Nezapomenutelným dnem se pro naše předškoláky stal 17. červen, protože na školní zahrádce, mezi svými kamarády, vstoupili do řad školáků. Naši předškoláci předvedli vystoupení s písničkami a tanečky, kterými se pomaloučku loučili se školkou. Poté recitovali slib přeškoláků a byli slavnostně pasováni na školáky. Podepsali se k právě prohlášenému slibu, obdrželi dáreček a knížku spolu s pamětním listem a upomínkovou plackou. Na závěr si připili dětským šampaňským a svůj velký den oslavili spolu se svými kamarády na hostině k ukončení školního roku. Daný týden naše předškoláky ještě čekala první životní zkouška a to ,,Malá maturita", kde uplatnili získané vědomosti a dovednosti, které během své docházky do školky získali. Všechny děti touto zkouškou prošly na výbornou  a my jim přejeme, aby se jim v první třídě dařilo a aby na léta strávenáve školce v Bohdalicích měly krásné vzpomínky. :-)