Projekt ve 2. třídě - Náš kousek přírody

20.03.2015 18:49

Jen co jsme se rozloučili karnevalem se zimou, vypravili jsme se do okolí školy, abychom mohli sledovat změny na počátku jara. Prohlédli jsme si pučící větve stromů, zelenající se travičku a první jarní květy. Zaposlouchali jsme se do zvuků přírody a zaslechli tak zpěv ptáků. Procházka se nám moc líbila a rozhodli jsme se ji sledovat nadále a zároveň si kousek přírody přenést do školy. Vyrobili jsme velký strom z kartonu, na kterém se budou objevovat další proměny přírody. Děti si tak hravou formou nejen vytváří vztah k přírodě, ale také se zdokonalují v praktických činnostech při výrobě výzdoby. Projekt se promítá samozřejmě i v ostatních předmětech. V neposlední řadě je pro ně důležité samotné potěšení z vlastní tvorby.

Tř. uč. Mgr. Alžběta Záhoříková

Fotogalerie: Projekt ve 2. třídě - Náš kousek přírody