Řemesla v Kučerově

05.10.2020 14:30

V pátek 2.10. 2020 starší děti ze třídy Kočiček získaly možnost vyzkoušet si nejrůznější řemesla našich předků. Za touto zkušeností jsme se vydali do nedalekého Kučerova, kde na děti čekala stanoviště s řemesly. Včelařka děti naučila vyrábět svíčku z pláství vosku. U bylinkářky děti poznávaly vůně bylinek a naplnily si pytlíček voňavou levandulí. Kovář děti seznámil s výrobou ze železa a děti si vyzkoušely vyrobit šperk z drátků. Košíkář zase ukázal, jak se pletou koše a jaký materiál se na jejich výrobu používá. Sedlář děti seznámil s nejrůznějšími druhy kůže a děti si mohly vyrazit obrázek na medaily z pravé kůže. Děti také mohly nahlédnout do světnice našich praprababiček, kde se učily poznávat nejrůznější předměty, bez kterých se dříve hospodyně neobešly. Zjistit například to,  v jakých vanách se dříve koupalo a jakými stroji se oralo pole byl pro děti nevšední zážitek.