20.06.2015 19:15

Nezůstávejme jen pozorovateli, nebuďme jen těmi, kdo o pomoci přemýšlí, ale udělejme krok k pomoci malým dětem !!!

ZŠ a MŠ  Bohdalice ve spolupráci s dalšími organizacemi chce přispět na pomoc nejchudším dětem z jednoho dětského domova na Ukrajině.

Dětský domov se nachází v malé vesničce Pyrohiv, jihozápadně od Kyjeva. Je už léta domovem sirotků, kteří dříve přespávali na nádražích a ve sklepech, než Sergej Bohačuk, otec pěti dětí, pro ně koupil malý domeček. Postupně založil ještě další čtyři dětské domovy.

Bohužel situace na Ukrajině je velmi kritická a má vliv i na chod dětských domovů. Dětem chybí základní hygienické potřeby, jídlo, ošacení a školní potřeby.

Naše ZŠ a MŠ chce přispět těmto dětem hygienickými potřebami: zubní pasty, kartáčky na zuby, tekutá mýdla, šampony na vlasy a učebními pomůckami: pastelky, tužky, pera, které naše kolegyně Natálka Viková v červenci na Ukrajinu dětem přiveze.

Pokud na naši sbírku přispějete nákupem výše zmiňovaných potřeb, budeme velmi rádi.

Fotogalerie: Sbírka hygienických a školních potřeb na pomoc nejchudším dětem z dětského domova na Ukrajině

<< 1 | 2