Školní výlet - 2. a 3. třída

28.06.2014 18:55

Školní výlet na zámek Kroměříž

Žáci 1.,2. a 3. ročníku 10. června společně vyrazili na školní výlet na zámek Kroměříž, do Podzámecké a Květné zahrady. Děti v parném počasí nejvíce ocenily příjemné osvěžení z vodních fontán v Květné zahradě, nenechaly si ujít ani známý zelený labyrint, nádherně vyzdobené sály a komnaty zámku a samozřejmě jsme nezapomněli ani na prodejny suvenýrů.

Vydařený výlet jsme ve škole zvěčnili pěknými kresbami a krátkým vyprávěním o tom, co se dětem nejvíce líbilo.

ZOO Vyškov

Ve středu 25. června jsme se s dětmi 2. a 3. ročníku vydali do Vyškovské ZOO na výukový program „Domácí zvířátka“. Zde se dozvěděly  mnoho zajímavostí o zvířatech, chovaných hlavně pro užitek u nás i v jiných exotických zemích světa, mohly si i některá zvířátka pohladit nebo nakrmit přímo z ruky. Okouzlující Babiččin dvoreček opět přilákal pozornost většiny kluků i holčiček. Nezapomněli jsme navštívit také výstavu obrázků v Hanáckém statku na téma „Ze života včel“, do níž jsme nemalou měrou přispěli i my.

Mgr. Leona Venerová